czwartek, 1 marca 2012

MECHANIZM ERGON UP

MECHANIZM ERGON UP

W dniu dzisiejszym rozpoczniemy od krótkiego omówienia mechanizmu ERGON UP. Jest on wizualnie bardzo podobny do poprzedniego mechanizmu ERGON 2L, aczkolwiek jego wygląd jest bardziej estetyczny i funkcjonalny.

Najważniejszym i bardzo funkcjonalnym elementem w mechanizmie ERGON UP, jest zastosowane urządzenie UP&DOWN. Odpowiedzialne jest ono za regulowanie wysokości odparcia tak, aby wyprofilowanie oparcia idealnie było dopasowane do odcinka lędźwiowego osoby korzystającej z krzesła

Regulacja wysokości jest łatwa do zastosowania. Należy delikatnie rękoma podnieść oparcie do góry, wówczas oparcie będzie zatrzymywało się i blokowało na jednej z 8 zapadek.


Kolejna, przyjemna i łatwa w użytku jest zastosowana w mechanizmie tylna dźwignia. Za jej pomocą mamy możliwość zablokowania kąta odchylenia oparcia w dowolnym momencie, który jest dla naszej sylwetki najwygodniejszy.

Następna dźwignia odpowiedzialna jest za regulację wysokości siedziska góra - dół.

Mechanizm ERGON UP stosowany jest w modelach tj.: Krzesło DROP GTP46, Krzesło DROP R27 (z regulacją wysokości podłokietników). Koszt krzeseł biurowych z opisywanym mechanizmem kształtuje się w zależności od rodzaju i odporności tkaniny od 300zł do 500zł.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz