środa, 29 lutego 2012

MECHANIZM ERGON 2L

MECHANIZM ERGON 2L

Mechanizm Ergon 2L jest jednym z najnowszych urządzeń stosowanych w krzesłach biurowych. Prawdę mówiąc na rynku w obecnym wykonaniu, o ile się nie mylę, jest od grudzień 2011r. - styczeń 2012r.
Jest to jeden z najlepszych mechanizmów dla osób mało wymagających, przy czym cena danych krzeseł także nie jest wysoka. Zazwyczaj w granicy 200zł - 300zł. Nie jest on oczywiście w 100% ergonomiczny, ale na pewno w 100% lepszy, aniżeli mechanizm CPT. 

Omawiany mechanizm Ergon 2L stosowany jest w takich modelach jak: krzesło PUNKT, krzesło REFLEX czy modele krzeseł TAKTIK. Oczywiście istnieje także wybór modelu z regulowanymi podłokietnikami, co dodatkowo podwyższa komfort użytkowania.


Najważniejsza w danym modelu jest tylna dźwignia, która odpowiada za odchylenie oparcia i zatrzymania jego w niemalże dowolnym momencie. Dzięki temu możemy szybko i łatwo zmienić pozycję tak, aby nasz kręgosłup odpoczywał, co jest niezbędne przy długiej pracy za biurkiem.

Środkowa dźwignia odpowiedzialna jest na regulację wysokości siedziska, czyli standardowy mechanizm góra - dół.

Natomiast wysokość oparcia regulujemy w tym przypadku odkręcając śrubę, która znajduje się po lewej stronie, pod oparciem.

Pozdrawiam,
Kamila Meble

e-mail: info@kamilameble.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz