poniedziałek, 30 sierpnia 2021

Jak urządzić domowe biuro?

Udana praca zdalna w naszym Home Office to nie tylko dobra organizacja i samodyscyplina, ale też wygodne, cieszące oko miejsce, które pozwoli sprawnie wykonywać służbowe obowiązki. Dziś podpowiadamy, jak zaaranżować i czym urządzić biuro w domowym zaciszu.

Stół to nie biurko

Mogłoby się wydawać, że pracować zdalnie można wszędzie. Wyobraźmy sobie jednak siedzenie na dłuższą metę przy kawowym stoliku lub z laptopem na kolanach. Biurka nie zastąpi także kuchenny blat czy stół w jadalni. W domowym gabinecie najlepiej sprawdzi się biały, prosty model, który jest neutralny i optycznie rozjaśni wnętrze. Dodatkowo zapewni też odpowiednią powierzchnię roboczą i wysokość blatu, dostosowaną do długotrwałego siedzenia.

Usiądź wygodnie

Niezależnie od tego jakie jest nasze biuro – małe czy duże, zawsze musi znaleźć się w nim miejsce na krzesło. To ono zapewni komfort pracy i pomoże w zachowaniu zdrowej i optymalnej pozycji ciała. Zdecydowanie warto postawić na ergonomiczny model obrotowy z regulowaną wysokością i podłokietnikami, jak np. Altum czy Bizzi. Taka inwestycja szybko nam się opłaci, bo na wybranym krześle będziemy spędzać sporą część dnia.

W dobrym świetle

W każdym biurze, także tym domowym, szczególnie ważna jest właściwa aranżacja oświetlenia. Ustaw swoje biurko bokiem do okna, tak by padało na nie jak najwięcej naturalnego światła, które jednocześnie nie będzie oślepiać. W bardziej pochmurne dni lub wtedy, gdy pracujemy wieczorem, przyda się także biurowa lampka.

W służbie porządku

Warto zainwestować także w organizery, które będą dyskretną skrytką na nasz biurkowy bałagan. Poza tym rzeczywiście mogą pomóc w organizacji pracy. Na przykład zainstalowana nad biurkiem siatkowa czy korkowa tablica pomieści naszą listę zadań na dany dzień, a także wiele innych rzeczy, o których powinniśmy pamiętać lub które zwyczajnie uprzyjemnią nam pracę. Dzięki temu nic się nie zawieruszy i będziesz mieć wszystko pod ręką.

Niech będzie po Twojemu

Potraktuj swój domowy gabinet jak świątynię kreatywności i umieść w nim rzeczy, które kojarzą Ci się dobrze. Nie jest tajemnicą, że lepiej pracuje nam się w miejscach, które wyglądają pięknie. Dlatego nie wahaj się umieścić tam kilku dodatków, a nad biurkiem zawiesić ulubiony obraz. Ważne, byś co jakiś czas mógł przenosić wzrok na coś przyjaznego, co nie jest ekranem komputera. Oprócz tego nie zapomnij o zieleni – choćby mała roślinka wprowadzi więcej życia do Twojej przestrzeni.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz