poniedziałek, 6 września 2021

Zdrowsza praca

Wstańmy zza biurek

Siedzący tryb życia, który przyniosły nam nowoczesne czasy, powinien wszystkich nas martwić. W nieruchomej pozycji siedzącej spędzamy 13 godzin dziennie. Również czas wolny spędzamy w pasywny sposób, co ma zgubny wpływ na nasze zdrowie. Uświadommy sobie to, że potrzebujemy więcej ruchu, a ćwiczenia po godzinach nie wystarczą. Powinniśmy zerwać z siedzącą postawą w pracy. Ludzie, musimy się ruszać!

Daan Drenth
Ergonomics advisor, Rohde & Grahl BV4 zasady zdrowej pracy
 

Dbaj o swój wzrok – co 20 minut przenieś wzrok znad monitora na oddalony obiekt, spójrz na coś zielonego lub przymknij oczy na 20 sekund.

Zmieniaj swoją pozycję pracy 4-8 razy dziennie. Na każde pół godziny przy biurku poruszaj się przynajmniej przez 2 minuty.

Dopasuj stanowisko do swoich potrzeb. Siedź aktywnie: odchyl się na oparciu podczas rozmowy, by dać odpocząć plecom.

Znajdź dogodne miejsce do ćwiczeń w biurze i korzystaj z niego kilka razy dziennie.

 
Krzesła biurowe są wyposażone w coraz bardziej zaawansowane mechanizmy, które umożliwiają wychylanie się na oparciu czy mikroruchy miednicy, bioder, tułowia, ramion i karku. Kręgosłup ma solidne podparcie w każdym momencie, nawet podczas zmiany pozycji ciała. Tzw. dynamiczne siedzenie pozwala rozluźnić spięte partie mięśni i zmniejsza ryzyko urazów. Ponadto krzesła są projektowane tak, aby odpowiadały naturalnym krzywiznom ciała i redukowały niepotrzebne uciski, np. na nogi pod kolanami.

W trosce o samopoczucie

Chcemy pomóc naszym klientom w tworzeniu najlepszych możliwych miejsc pracy i dostarczać im najnowszych ergonomicznych rozwiązań. Współpracujemy z najlepszymi światowymi projektantami, na bieżąco śledzimy pojawiające się możliwości i wdrażamy do naszych produktów nowe mechanizmy, zwiększające funkcjonalność i wygodę. Czuwa nad tym nasz Dział Zarządzania Produktem i Dział Wdrożeń Produktowych.

Równie ważne jak wygoda jest dla nas samopoczucie użytkowników, dlatego dużą wagę przywiązujemy nie tylko do produktów, ale też do całego środowiska pracy. Badamy organizacje i doradzamy naszym klientom m.in. w zakresie: akustyki, dostępu do światła dziennego czy zróżnicowania i odpowiedniej liczby stref niezbędnych do pracy. Pomagamy też dobrać styl aranżacji, który pasuje do danej firmy, buduje atmosferę przyciągającą talenty i sprzyja zadowoleniu pracowników.

Pozdrawiamy,

Zespół Kamila Meble

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz