wtorek, 13 lipca 2021

Przewodnik po ergonomii

Ergonomia to dyscyplina naukowa zajmująca się przystosowywaniem szeroko rozumianych warunków pracy do autonomicznych i psychofizycznych możliwości człowieka. Zaprojektowanie doskonale zorganizowanego stanowiska pracy może być żonglerką. Wygląd i funkcjonalność walczą o swoją pozycję w tworzeniu inspirujących przestrzeni, które wydobywają z użytkowników to, co najlepsze - wspomagając kreatywność, koncentrację i dobre samopoczucie.

 

Poprzez budowanie dobrych nawyków w pracy i dobór odpowiednio wspierających produktów - ergonomiczne stanowisko można stworzyć bez kompromisów w zakresie wzornictwa. Asortyment siedzisk w ofercie Profim to dobrze wyglądające i wysoko wydajne rozwiązania.

 

Nasze podejście do czynników ludzkich

Kiedy projektujemy meble, uważnie przyglądamy się potrzebom użytkowników, szczególnie w kontekście codziennych czynności. Naszym celem jest tworzenie mebli, które zapewniają pozytywne doświadczenia dla każdego użytkownika. Dowiedz się, jak Profim/ Flokk stosuje te zasady w projektowaniu mebli. Dowiedz się również jak Ty możesz poprawić czynnik ludzki w swoim miejscu pracy lub domu. 


"Forma podąża za funkcją - to nasza kluczowa filozofia, ponieważ zawsze koncentrujemy się na potrzebach ludzi."

 

Tradycyjnie przy projektowaniu miejsc pracy koncentrowano się na potrzebach fizycznych i działaniach pracownika - dobry projekt był wydajny. Ostatnio obserwujemy przesunięcie w kierunku aspektów psychologicznych i poznawczych. To holistyczne podejście, w którym bierze się pod uwagę całość doświadczenia użytkownika, znane jest jako Dyscyplina Czynników Ludzkich.

Projektowanie pomieszczeń biurowych dla ludzi

 

Ogólny projekt wnętrza środowiska pracy powinien uwzględniać życzenia i potrzeby użytkowników,
nie tylko w zakresie produktywności i wydajności, ale również jako miejsce do relaksu i komunikowania się. Oto przykład zrównoważonego i pozytywnego środowiska pracy: prywatne biuro, przestrzeń co-workingowa, kabina do przeprowadzania rozmów telefonicznych, warsztat/ laboratorium,
elastyczne miejsce pracy, przestrzeń do nieformalnych spotkań, sala konferencyjna, przestrzeń Szkic z notatnika Petera Opsvika. Pomysły na promowanie ruchu podczas siedzenia. Szkic ilustruje różne pozycje w jakich może znajdować się ich ciało na idealnym krześle.


Jakość i zrównoważony rozwój odgrywają główną rolę w przypadku wykorzystywanych materiałów. Współpracując z lokalnymi partnerami, Flokk zapewnia zrównoważone rozwiązania chociażby w naszych tkaninach obiciowych, do organizacji imprez, do magazynowania, strefa powitalna, salon/strefa odpoczynku, miejsce do spożywania posiłków, kuchnia, stanowisko do parzenia kawy, ekrany akustyczne.


Meble - zaprojektowane dla Ciebie

 
Kiedy projektujemy meble, przyglądamy się uważnie potrzebom użytkownika, szczególnie w kontekście codziennych czynności. Naszym celem jest tworzenie mebli, które zapewniają pozytywne doświadczenia dla wszystkich. Czy to w miejscu pracy czy w domu, dbamy o to, aby każdy mógł zrozumieć korzyści płynące z naszych projektów, oraz by były one intuicyjne w obsłudze. Aby osiągnąć ten cel, zidentyfikowaliśmy cztery kluczowe kryteria, które uwzględniamy we wszystkich naszych projektach.


Ruch i wsparcie

 
Ruch jest nieodzowny dla dobrego samopoczucia każdego człowieka. Nasze rozwiązania są zaprojektowane z myślą o ruchu oraz zachęcają użytkownika do poruszania się i regularnej zmiany pozycji. Jednakże, istnieje krytyczna zależność pomiędzy stabilnością a ruchem. Podczas projektowania bierzemy pod uwagę potrzebę poczucia bezpieczeństwa i stabilności użytkowników, aby mogli poruszać się na produkcie. Jeśli poczucie stabilności zostanie zakwestionowane, ciało reaguje zmianą pozycji, aby odzyskać kontrolę.


Komfort

 
Najbardziej zauważalną rzeczą dla każdego, kto korzysta z mebla jest to, jak bardzo jest on wygodny. Pomiar czym tak naprawdę jest komfort, jest nieco bardziej skomplikowany. We wszystkich naszych projektach skupiamy się na trzech aspektach komfortu:
Komfort wizualny - To, co widzimy naszymi oczami, kształtuje nasze umysły na to, czego możemy się spodziewać; nasze oczekiwania wpływają na nasze doświadczenie komfortu.
Komfort początkowy - jak się go odczuwa przy pierwszym kontakcie z produktem? Na tym etapie oceniane są wrażenia dotykowe i stopień miękkości. Upewniamy się, że ustawienia naszych krzeseł są wysoce intuicyjne, aby stworzyć niezapomniane pierwsze wrażenie.
Trwały komfort - jak się czujesz po dniu, tygodniu, roku? Większość naszych produktów została zaprojektowana na co najmniej 10 lat. Optymalizujemy każdy element, każdy komponent pod kątem długotrwałego użytkowania, rozumiejąc, że komfort może wpływać na postawę i zachowanie.


Projektowanie integracyjne

 
Projektowanie integracyjne oznacza bardzo wiele rzeczy, ale u jego podstaw leży projektowanie produktów, które mogą być zaadaptowane, dostosowane lub sprecyzowane dla wszystkich ludzi. Bierzemy pod uwagę rozmiar fizyczny, wiek i specjalne potrzeby użytkowników, tak by z naszych produktów nie tylko korzystali, ale również je rozumieli i aby ich cieszyły. Krótko mówiąc: projektujemy produkty, które pozytywnie wpływają na wszystkich ludzi, którzy z nimi obcują, w taki czy inny sposób.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz