piątek, 16 lipca 2021

Ergonomiczna przestrzeń robocza

Cztery wskazówki do stworzenia ergonomicznej przestrzeni roboczej wg Flokk? Bardzo proszę i zapraszamy do lektury

Starszy ergonomista w firmie Flokk Sukhi Assee (mgr inż.) udziela porad, jak uchronić się przed urazami podczas pracy przy biurku. Najważniejsza rada?

"Ruszaj się, zmieniaj pozycje, siedź aktywnie!"

Bądź aktywna/y podczas pracy!
⋅ wstawaj na 15 minut co godzinę,
⋅ spaceruj podczas odbierania telefonów,
⋅ stój, kiedy jesteś na spotkaniu,
⋅ wyjdź na zewnątrz na lunch.

Krzesło AccisPro to najnowsza kolekcja krzeseł obrotowych biurowych nawiązująca do trendu “aktywnego siedzenia”. Jest przykładem na to, jak myśl technologiczna może usprawnić prostą czynność - siedzenie. Siedzisko i oparcie dostosowują się do ruchów ciała wyginając się niezależnie od siebie. Celem jest umożliwienie ruchu nawet podczas siedzenia.

Utrzymuj swoje ciało w ruchu, a ono zatroszczy się o Ciebie. Aby uzyskać idealnie dopasowane ergonomiczne miejsce pracy, należy stosować się do czterech poniższych wskazówek:

1) Oparcie

Zazwyczaj dolny łuk oparcia krzesła powinien pokrywać się z dolną częścią pleców. Jeżeli oparcie jest odchylane, należy zachować kąt otwarty i wyregulować napięcie tak, aby nie było ani sztywne ani zbyt swobodne.

2) Podłokietniki

Wysokość podłokietników nie powinna przekraczać wysokości łokcia siedzącego. Jeśli masz biurko z regulacją wysokości, opuść je tak, aby ramiona były rozluźnione, a przedramiona równoległe do biurka. Ta sama zasada obowiązuje przy pracy w pozycji stojącej.

3) Monitory

Trzymaj monitor na odległość wyciągniętego ramienia. Utrzymuj monitor na takiej wysokości, aby linia Twego wzroku stykała się z górną granicą dwóch trzecich wysokości monitora.


4) Wysokość i głębokość siedziska

Wyreguluj wysokość siedziska tak, aby Twoje uda były prawie równoległe do podłogi, a stopy były wygodnie osadzone na podłożu. Jeżeli krzesło posiada regulację głębokość siedziska, wyreguluj ją tak, aby pomiędzy krzesłem i tyłem kolan zachować około 2-3 palce odstępu.

"Ergonomia to przede wszystkim zwiększanie wydajności pracy poprzez dobry projekt, a jednocześnie zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia."

 

 Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia,

Kamila Meble 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz