piątek, 17 września 2021

Ergonomiczne rozwiązania

Siedzący tryb życia, który przyniosły nam nowoczesne czasy, powinien wszystkich nas martwić. W nieruchomej pozycji siedzącej spędzamy 13 godzin dziennie. Również czas wolny spędzamy w pasywny sposób, co ma zgubny wpływ na nasze zdrowie. Uświadommy sobie to, że potrzebujemy więcej ruchu, a ćwiczenia po godzinach nie wystarczą. Powinniśmy zerwać z siedzącą postawą w pracy. Ludzie, musimy się ruszać!

Daan Drenth
Ergonomics advisor, Rohde & Grahl BV

 

Biurka z regulacją wysokości to proste rozwiązanie, którego zastosowanie znacznie podnosi komfort pracy. Umożliwiają one częstą zmianę pozycji bez względu na rodzaj wykonywanego w danym momencie zadania. Poszczególne modele różnią się między sobą zakresem regulacji i funkcjonalnością. Zachęcamy do poznania naszych rozwiązań i wybrania tych najlepszych dla siebie i swojej organizacji.

Ergonomia jest podstawową zasadą przy tworzeniu projektu biura, zwłaszcza gdy komputer jest głównym narzędziem roboczym. Pulpit z elektryczną regulacją wysokości, dostępny jako część systemu, pozwala szybko dostosować parametry stołu do wysokości użytkownika. Utrzymanie właściwej pozycji ciała przyczynia się do poprawy komfortu pracy, dobrego zdrowia i ogólnego stanu fizycznego i psychicznego.


We współczesnym biurze ludzie płynnie przechodzą z jednego trybu pracy do innego. Zapewnienie im możliwości wyboru miejsca i formy pracy, znacząco wpływa na ich efektywność - pozostawienie dużej swobody w wyborze przestrzeni wykonywania obowiązków służbowych implikuje aż 60% wzrostem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz