niedziela, 29 marca 2015

Właściwe ustawienie - krzesła obrotowe krzesła biurowe

Zapewne każdy z Was zastanawia się jak poprawnie ustawić swoje krzesła obrotowe czy fotele biurowe. Co zrobić, aby nasze plecy odpoczywały, a nie były nadwyrężone? Na początek może ilustracja (poniżej, udostępniona dzięki producentowi krzeseł biurowych Nowy Styl). Poniżej załączamy instrukcję, jak należy ustawić fotel obrotowy, aby mieć pewność, że nasze miejsce pracy nie będzie niekorzystnie wpływać na nasz kręgosłup.
Zadbaj o odpowiednie ustawienie krzesła obrotowego. A jak to uczynić? Mamy nadzieję, iż ilustracja dużo Państwu wyjaśniła. Jak już Państwo wiedzą na ergonomicznym krześle obrotowym nie wystarczy tylko usiąść. Musi być przede wszystkim właściwie dostosowane do wzrostu i postury danej osoby.
- Fotel FUTURA 4 
- Po pierwsze wysokość siedziska krzesła obrotowego - koniecznie dla właściwego i swobodnego przepływu krwi w naszych żyłach. Wysokość siedziska krzesła obrotowego musi być dostosowana do naszego wzrostu tak, aby przy zgięciu kolan zachować kąt 90 stopni.  
- Fotel IOO
- Kolejną ważną zaletą dla zachowania właściwej postawy na krześle obrotowym są regulowane podłokietniki - a najważniejsze jest, aby podłokietniki były przesłużeniem biurka, aby nasze plecy nie "zaokrąglały się" i łokcie były na właściwej wysokości oraz dla właściwego krążenia krwi w naszych rękach.
- Oparcie foteli obrotowych - przede wszystkim powinno być odpowiedniej długości tak, aby podtrzymywało łopatki naszych pleców oraz odpowiedni profil pod odcinek lędźwiowy. Odpowiedni profil odpowiedzialny jest za prawidłowe podtrzymywanie pleców.

- Dodatkowo zagłówek krzesła obrotowego odpowiedzialny za odciążenie kręgów szyjnych kręgosłupa. Powinien odpowiednio podtrzymywać głowę i pozwalać na odprężenie odcinka szyjnego.

Oto nasze dodatkowe propozycje wybranych krzeseł obrotowych i foteli biurowych przekładając na cenę i ergonomię:
- krzesło OFFIX R15G
- krzesło GEM HR R26S steel
- krzesło @-MOTION R15K HTU steel
- krzesło ORLANDO UP R16H steel
- krzesło INTRATA OPERATIVE 12 HR
- krzesło TAKTIK MESH LU R19T


Jeżeli masz problem z doborem fotela biurowego czy krzesła obrotowego - napisz!


Pozdrawiamy serdecznie,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz