środa, 10 października 2018

Ergonomia krzeseł biurowych

Praca w pozycji siedzącej na krześle jest dla ludzi czymś nowym, do czego nie zostaliśmy przystosowani w toku ewolucji. Jeszcze około 200 lat temu większość zawodów oparta była na wysiłku fizycznym i ruchu. 
Praca przy biurku na krześle, praca z komputerem wymusiła na nas nienaturalną pozycję i mimo szeregu wytycznych, jak dostosować miejsce pracy, aby minimalizować negatywne skutki siedzenia, większość z nas ich nie stosuje. Dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego, które są bezpośrednim następstwem złej pozycji dotyczą 35% osób, które pracują z komputerem. Siedzenie w nieodpowiedniej pozycji może prowadzić do bólów wielu części ciała od karku po kolana i łydki i powodować problemy z koncentracją, a nawet frustrację.
Ergonomia określa założenia do budowy optymalnego środowiska pracy tak, aby było ono najpełniej przystosowane do psychofizycznych możliwości człowieka i w jak najmniejszym stopniu wpływało na jego zdrowie. Zadaniem ergonomii jest nie tylko zapewnienie bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy, ale co równie ważne komfortowego.
Kamila Meble

Żródło: https://www.profim.pl/ergonomia/ergonomia-w-pracy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz