niedziela, 19 marca 2017

Nowoczesny wygląd, a ergonomia siedzenia...


W latach sześćdziesiątych XX wieku zapoczątkowany został kierunek w sztukach plastycznych, który obecnie bardzo mocno zakorzenił się w wyglądzie oraz szeroko pojętym projektowaniu, czyli - Minimalizm - proste bryły, jednolite płaszczyzny, harmonia oraz symetria. 
Ludzie, zakochani w prostocie, tworzą przestrzenie oraz aranżacje z użyciem mebli biurowych, mebli kawiarnianych jak podstawy do stołów czy krzesła kawiarniane, które wpisują się w ascetyczną stylistykę, która czasami sprawia, że stajemy przed pytaniem ładne czy wygodne?

Dusze artystyczne wybiorą to co ładne, dusze techniczne postawią na wygodę i ergonomię. Ostanie lata pozwalają spojrzeć na problem nieco z innej perspektywy, nieco szerzej na występujący problem. 
Stąd postawione pytanie, czy wszystko to, co jest ładne musi być nieergonomiczne, niewygodne, niefunkcjonalne??? Już dziś wiemy i możemy z podniesioną głową odpowiedzieć - Niekoniecznie!
Oczywiście, ergonomia siedzenia wymaga pewnych poświęceń, ale podobnie jak i ładny wygląd, niemniej jednak idąc w myśl słów holenderskiego filozofa „dla chcącego nie ma nic trudnego”.
Kamila Meble posiada w swojej ofercie ergonomiczne krzesła, które dzięki nowoczesnemu wyglądowi i użytym materiałom zapewniają nie tylko komfort pracy, ale i wpasowują się do nowoczesnych wnętrz. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz