czwartek, 23 czerwca 2016

Krzesło obrotowe do biurka

Krzesła obrotowe... zadajmy sobie na początku kilka pytań... czy Ty lub Twoi współpracownicy wychodzicie z biura z bólem? Na samą myśl o siedzeniu na Twoim krześle obrotowym masz ochotę uciekać? :/ Czy Twoja praca jest wystarczająco efektywna, czy może rozprasza Cię brak komfortu, a na dłuższą metę także ból, spięcie mięśni lub inne przykre dolegliwości wynikające z długotrwałego siedzenia? A może, jeśli prowadzisz firmę, zwolnienia lekarskie Twoich pracowników za dużo Cię kosztują?
Jeśli zdarzają się takie sytuacje, to chcielibyśmy Cię zainspirować do zmiany najważniejszego elementu wyposażenia biurowego jakim jest krzesło obrotowe. Czemu warto, o tym właśnie tu piszemy.Nasze siedzenie w liczbach
Badania pokazują, iż w pozycji siedzącej spędzamy obecnie coraz więcej czasu, nawet do 13 godzin dziennie, co daje około 80 000 godzin w ciągu całej swojej zawodowej kariery. Tymczasem pozycja siedząca uważana jest przez specjalistów za najmniej zdrową dla naszego kręgosłupa.

Statystycznie 60-80% osób czynnych zawodowo szuka pomocy lekarskiej z powodu bólu kręgosłupa, a jego dolegliwości stanowią około 20% przyczyn absencji chorobowej, co plasuje je na drugim miejscu po przeziębieniach. Zwolnienie trwa w tych przypadkach średnio 19-21 dni. Stąd łatwo wywnioskować jak duże straty może to przynosić firmie, czy naszej prywatnej działalności.
Przyjmuje się też, że 67% pracowników wciąż siedzi w niewłaściwy sposób, a stanowiska pracy dalekie są od ergonomicznych standardów i zaleceń.
Czy ergonomia się opłaca?
Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że zdecydowanie lepiej i taniej jest zapobiegać niż leczyć. Zdrowy pracownik to czysty zysk, nie tylko w wymiarze ekonomicznym. To także osoba bardziej wydajna, zadowolona i zaangażowana w pracę. Tak więc inwestycja w ergonomię to jedna z najistotniejszych i najbardziej przyszłościowych w firmie, bo w jej najcenniejszy kapitał – ludzi.

Dobre, ergonomiczne krzesło jest wydatek, który jednak bardzo szybko się zwraca, zwłaszcza w porównaniu z kosztami leczenia czy  biorąc pod uwagę długość użytkowania krzesła. Najważniejszym jest jednak fakt, że przekłada się na zadowolenie, komfort i bezpieczeństwo pracownika.

Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi modelami krzeseł i foteli w naszej firmie.

Kamila Meble
http://kamilameble.pl

#meble #KrzesłaObrotowe #KrzesłaDoBiurka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz