niedziela, 26 kwietnia 2015

Podstawy do stołów

Podstawy do stołów to jedna z najważniejszych rzeczy, które wpływają na jakość i konkurencyjność wśród kawiarni, restauracji, hotelów czy pubów. Jak ważna jest stabilność, waga i wytrzymałość podstaw do stołów wie nie jeden restaurator czy klient takich miejsce. Szczególnie w okresie letnim.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze podstaw do stołów? Masz problem i nie wiesz na co zwrócić uwagę? Poniżej postaramy się rozwikłać Twoje wątpliwość i pomóc w wyborze.
Na początek musimy zdecydować, gdzie będą służyły nam podstawy do stołów. Czy będziemy je używać wewnątrz pomieszczeń czy także na zewnątrz. Od tej decyzji powinniśmy skupić się na rodzaju podstaw do stołów.
Podstawy do stołów możemy podzielić na następujące rodzaje wykonania:
   - szczotkowane (zbliżone do satyny, matowa),
   - polerowana (zbliżone do chromu, błyszcząca),
Do wyżej wymienionego rodzaju podstaw stolików możemy doliczyć:
Do stosowania na zewnątrz nadają się jak najbardziej podstawy ze stali nierdzewnej, podstawy żeliwne czy podstawy aluminiowe.
Ważnym elementem podstaw do blatów są regulowane stopki, które odgrywają bardzo ważną rolę w momencie nierównej podłogi. Za pomocą stopek możemy zminimalizować nierówności i zapobiec wylewaniu się napojów czy "uciekającym" obiadom.
Dodatkowo ważnym czynnikiem jest waga podstaw do stołów. Dzięki dużej wadze także osiągamy stabilność oraz pewność, że podstawa stołu będzie solidna i nie rozleci się po jednym sezonie. Ponadto klienci nie będą ich przedstawiać, czy jak nie raz to bywa - rzucać nimi.
Kolejną ważnym elementem jest zastosowanie odpowiedniej wielkości blatu do wielkości dolnej bazy podstawy do stołów. Jest to bardzo istotne dla zachowania odpowiedniej stabilność podstawy stołów. Główna zasada jest taka, aby dolna baza była o wymiarze tylko dwukrotnie mniejszym, aniżeli rozmiar blatu. Zatem, jeżeli nasz blat będzie o rozmiarze 80x80 to dolna baza nie może być mniejsza, aniżeli 40x40cm! Ta zasada jest niemalże najistotniejsza!
Jeżeli masz problem z doborem podstaw do stołów - napisz!


Pozdrawiamy serdecznie,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz