piątek, 17 lutego 2017

Sofy i fotele do poczekalni na korytarz

Zakup idealnej kanapy, sofy czy fotela jest prawdziwym Graalem dla poszukujących wygody i komfortu w biurowym czy domowym zaciszu. Na rynku znajdziemy różne wzory, style i kolorystykę, które pozwolą nam na zaaranżowanie i dopasowanie tego wyjątkowego mebla nie tylko do pozostałych pomieszczeń, ale przede wszystkim do naszych potrzeb i oczekiwań.

Na początek zastanów się do czego będzie Ci w głównej mierze służyć. Jeśli pragniesz wylegiwać się na niej po całym dniu pracy i relaksować z książką w ręku – postaw na miękką i przytulną. Jeśli natomiast chcesz przyjmować na niej swoich przyjaciół i pozwalać im u siebie nocować – warto by była twardsza i odporna na odkształcenia :) . Jeśli z kolei służyć Ci będzie na co dzień jako mebel do spania – oprócz tego powinna posiadać funkcję rozkładania przy jednocześnie sprawnym i łatwym systemie. 

Po drugie materiał – elementy skóry i eko-skóry, z których są wykonane kanapy może i są eleganckie, ale kiedy spędzasz na nich długie godziny mogą okazać się niepraktyczne z uwagi na ich wytrzymałość - stąd z imitacji warto wybrać imitację skóry o wysokich parametrach np. lotos, kaiman czy valencia - wytrzymają o wiele dłużej aniżeli skóra naturalna. Tapicerowane z kolei szybciej zbierają brud - stąd ważna jest jego struktura - im bardziej gładka tym mniej brudu będzie nam się gromadziło przez lata użytkowania. Jednak tapicerki materiałowe są o wiele przyjemniejsze i bardziej komfortowe, jeśli mają nam służyć jako pokrycie mebla do spania. W praktyce najlepsze okazują się tkaniny antystatyczne lub ze zdejmowanymi pokrowcami, które w razie potrzeby można łatwo wyprać w pralce.
 
Co do wielkości sofy i fotela, jest to już sprawą indywidualną – zależy bowiem od metrażu pomieszczenia, w jakim ma się ona znaleźć. Ostatnią rzecz stanowi kolor jaki wybierzemy. Warto zapamiętać zasadę, że przy  małych pomieszczeniach kanapa powinna mieć odcień zbliżony do ścian – zastosujemy wtedy prosty trik, który optycznie powiększy nam pomieszczenie. Przy dużym z kolei metrażu, kanapa powinna stanowić wyrazisty element aranżacji, by je wypełnić i sprawić, że będzie przytulniejsze.
Bez względu jednak na powyższe wskazówki, idealna kanapa to ta, która spełni nasze oczekiwania w jak największym stopniu, a taką znajdziesz m.in. na kamilameble.pl- sklepie, który oferuje wszystko to, czego Ci trzeba i jeszcze więcej!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz