wtorek, 3 kwietnia 2012

Systemy ruchowe stosowane w krzesłach i fotelach biurowych

Krzesła odgrywają kluczową rolę w zachowaniu prawidłowej postawy ciała podczas pracy przy biurku. Powinny być zatem dobierane stosownie do rozmiarów i budowy ciała użytkownika, jak również pod względem funkcji, które mają pełnić. Ponadto podczas wyboru krzesła powinno zwracać się szczególną uwagę na dobór systemu ruchowego – „serca” każdego krzesła biurowego, odpowiadając za dostosowanie krzesła do potrzeb użytkownika i długości pracy w pozycji siedzącej. Kamila Meble oferuje krzesła z 3 poziomami systemów ruchowych zależnie od doboru mechanizmów, w które są wyposażone:


I. SYSTEM KOMFORT - system ruchowy, który zapewnia podstawowe wsparcie podczas siedzenia na krześle pracowniczym przy jednoczesnej ochronie kręgosłupa. Funkcje te gwarantowane są przez mechanizmy CPT i Kontakt – obydwa opierają się na systemie permanent contact.

II. SYSTEM RELAX - system ruchowy, który zapewnia podstawowe wsparcie i komfort podczas ruchu w trakcie siedzenia na fotelu gabinetowym. Funkcje te pełni mechanizm Multiblock – zapewniający swobodne odchylanie siedziska wraz z oparciem.


III. SYSTEM ERGO i ERGO PLUS - zaawansowane systemy ruchowe zapewniające ergonomiczne wsparcie ciała użytkownika oraz dające możliwość „dynamicznego siedzenia”, które jest szeroko rekomendowane. Funkcje te pełnią mechanizmy: Active-1, Active-IN, Epron Syncron, Duetto Syncron/MPD 165, Epron Syncron Plus – zapobiegając problemom kręgosłupa i zapewniając poprawną pozycję ciała podczas długich godzin pracy w pozycji siedzącej.


Wszystkie podane wyżej mechanizmy zostały opisane już w poprzednich postach. Dlatego jeżeli jest ktoś zainteresowany dokładnym opisem jednego z mechanizmów - proszę o wpisanie jego nazwy w wyszukiwarce na naszym blogu po lewej stronie :) Dokładny opis w jakich konkretnych modelach został on wykorzystany także tam Państwo znajdą.

Zadbaj o swój i Twojego pracownika kręgosłup - na tym nie powinniśmy oszczędzać!


W razie jakichkolwiek pytań - jestem do Państwa dyspozycji!


Pozdrawiam,

e-mail: info@kamilameble.pl

1 komentarz: